30 dní na vrácenít
Doprava zdarma
Rychlé odeslání
Originál produkty
Více než 700 000 zákazníků
Příležitost
U Vás za 3 dny
U Vás za 3 dny
30 dní na vrácenít
Příležitost
U Vás za 3 dny
U Vás za 3 dny
U Vás za 3 dny
U Vás za 3 dny
U Vás za 3 dny
U Vás za 3 dny
U Vás za 3 dny
Bezpečné online platby
U Vás za 3 dny
U Vás za 3 dny
U Vás za 3 dny
U Vás za 3 dny
U Vás za 3 dny
U Vás za 3 dny
U Vás za 3 dny
U Vás za 3 dny
U Vás za 3 dny
U Vás za 3 dny
U Vás za 3 dny
U Vás za 3 dny
U Vás za 3 dny
U Vás za 3 dny
U Vás za 3 dny
U Vás za 3 dny
U Vás za 3 dny
U Vás za 3 dny
U Vás za 3 dny
U Vás za 3 dny
U Vás za 3 dny
Doprava zdarma
Doručení kurýrem
Vrtačka patří do skupiny elektrického nářadí, které by měl mít jak profesionál, tak každý kutil. Vrtáky se používají především k vrtání různě velkých otvorů do různých podkladů, jako je beton, dřevo, plast atd. Jsou užitečné při renovačních, montážních, servisních a dekorativních pracích. Jsou užitečné při renovacích, montážích, servisních a dekorativních pracích. Vrtání je hlavním účelem tohoto zařízení, ale ne jediným. K čemu dalšímu lze použít vrtačku? Další použití závisí na příslušenství, které máte. Například s míchadlem můžeme snadno míchat barvu, zatímco s brusným nástavcem můžeme odstraňovat rez, brousit lak nebo stárnout dřevo.
Na trhu je k dispozici mnoho typů tohoto elektrického nářadí, které se liší svými technickými parametry a použitím. Na rotopino.cz najdete mimo jiné širokou nabídku příklepových vrtaček, vrtacích a bouracích kladiv od uznávaných výrobců.
Profesionálové i kutilové doporučují tyto značky: AEG, Bosch, DeWalt, Makita, Metabo, Ryobi.
Vrtačky se vyrábějí v několika základních variantách. Všechny provádějí vrtání, ale liší se výkonem, rychlostí, krouticím momentem a průměrem vrtaných otvorů. Níže uvádíme charakteristiky strojů, které najdete v této kategorii.
Základní varianta vrtáku je určena pro obrábění relativně měkkých materiálů. Bez problémů s ní lze vrtat do dřeva, kovu i plastu.
U bezpříklepové vrtačky vykonává vrták pouze rotační pohyb. V této kategorii najdete zařízení s motory o výkonu od 350 W do 750 W. Charakteristickým rysem bezpříklepových vrtaček je jejich nízká hmotnost a kompaktní rozměry, díky nimž se s nimi pohodlněji pracuje. Jsou k dispozici v síťové i bateriové verzi.
Nejdůležitější vlastností tohoto typu vrtačky je kombinace rotačního pohybu vrtáku s vratným pohybem, jehož účelem je urychlit vrtání do nejtvrdších materiálů, tj. betonu a kamene. Charakteristické rytmické nárazy jsou vytvářeny mechanickým nebo pneumatickým nárazem. Jednotkou je joule (J), který vyjadřuje energii, s níž vrták dopadá na povrch obrobku. Jaký je rozdíl mezi těmito mechanismy dopadu? Rozdíl mezi mechanickými a pneumatickými úderníky spočívá ve způsobu výroby.
Mechanický úder je vytvářen konstrukčními prvky zabudovanými uvnitř stroje, které se nazývají kladiva. Právě jejich pohyb vytváří rytmické údery, jejichž sílu může uživatel zvyšovat tlakem na zařízení.
Naproti tomu za vznik pneumatického rázu je zodpovědný interní nebo externí kompresor, který vytváří polštář stlačeného vzduchu, jenž tlačí na namontovaný vrták.
V tomto případě není nutné, aby obsluha zařízení nadměrně tlačila na zem, protože by mohlo dojít k poškození nárazového mechanismu. Tento typ vrtáků se používá k vrtání do velmi tvrdých stavebních materiálů, tj. betonu, železobetonu a přírodního kamene.
Stroje s nejvyšší energií úderu jsou bourací kladiva nebo sekací kladiva. Kladiva jsou užitečná pro montážní práce a drobné renovace. Používají se pro kování stěnových šachet pro různé typy kabelů, odstraňování dlaždic a sekání podlah.
Naproti tomu bourací kladiva vytvářejí nejvyšší energii a frekvenci úderů, a proto se používají pro nejtěžší stavební práce. Pomocí bouracího kladiva lze bourat železobetonové konstrukce, základy, stropy atd.
Patří do skupiny specializovaného elektrického nářadí používaného mechaniky a staviteli. Rozlišuje se mezi ručním nářadím a nářadím, které se ovládá ze stojanu. Díky svým technickým parametrům může diamantová vrtačka snadno vytvářet otvory pro kabely nebo potrubí v nejtvrdších materiálech, jako je přírodní kámen, asfalt, železobeton a žáruvzdorné materiály. Vrtání se provádí pomocí diamantových vrtáků bez použití příklepu. Práci tohoto stroje lze provádět suchou i mokrou metodou. Při nákupu diamantové vrtačky je vhodné věnovat pozornost následujícím technickým parametrům: výkon, rychlost, průměr vrtáku, maximální hloubka vrtání.
Tato varianta vrtačky je určena pro přesné vrtání otvorů velkých průměrů do kovů a oceli. Magnetická patka usnadňuje práci, protože drží obrobek na místě. Magnetické vrtačky jsou alternativou ke stolním vrtačkám a díky svým menším rozměrům se používají v loděnicích, při stavbě mostů a dalších ocelových konstrukcí.
Jedná se o stacionární stroje používané v zámečnických dílnách, výrobních a montážních závodech. Stolní vrtačky jsou vhodné k vytváření otvorů různých velikostí do kovu, dřeva, plastů atd. Jejich hlavními konstrukčními prvky jsou pracovní plocha, svěrák a vrták umístěný na speciálním rameni. Obráběný materiál se položí na stůl a poté obsluha spustí vrtačku na určené místo.
Tento typ vrtačky se těší velké oblibě u stavbařů, truhlářů, montérů, servisních techniků a kutilů. Úhlové vrtáky jsou vhodné pro vrtání do dřeva, kovu, betonu a plastů. Od tradičních modelů se liší umístěním vrtacího sklíčidla. U úhlových vrtáků je vrták umístěn směrem dolů, tj. pod úhlem 90° k tělu vrtáku. U standardních modelů je vrták umístěn v přední části hlavy. To usnadňuje práci v těžko přístupných a úzkých prostorech, jako jsou výklenky a rohy.